Parkour Písek: rok 2017 v kostce


Co přinesl rok 2017 a co se chystá? Krátká a stručná rekapitulace.


Červen: příprava vytvoření spolku Family of move, z.s. pod kterým bychom mohli tvořit a zlepšovat přístup parkouru v Písku a okolí.

Červenec: vymyšlení konceptu a start přípravy naší první velké akce: Příměstského tábora v Písku. Také proběhl 1. Parkour jam v Písku kde se nás sešlo kolem 40 skákačů.

Srpen: Příměstský tábor = 25 účastníku, 3 nezapomenutelné dny pro děti i pro nás. Akce to byla vydařená, bez zranění a po konzultaci mezi všema, opravdu vydařená. Začal se rodit nápad týdenní akce i s přespáním. Do popředí začala vstupovat příprava parkour kroužku v novém školním roce (hledání vhodné tělocvičny, papírování, propagace, registrace atd.)

Září: Parkour kroužek Písek = 110 dětí, 4x týdně lekce. Vše se povedlo a mohli jsme to rozjet naplno. Zároveň začala vize sehnání potřebných překážek a pomůcek na větší akce.

Říjen: Parkour kroužek Volary = 30 dětí, 1x za 14 dní. Po úspěšném vybudování parkour hřiště ve Volarech a po naší exhibici při jeho otevření, nás DDM Prachatice oslovilo pro spolupráci na kroužku pro děti z Volar. V hlavách jsme začali vymýšlet koncept i parkour hřiště v Písku. Kontaktovali jsme proto město a firmu, která se jejich stavbou zabývá.

Listopad: Plánování stavby dřevěných překážek nízkých a vysokých (celkem 8) a plán koupě materiálu na ně. Poté také příprava trubkové konstrukce, kdy bylo potřeba sehnat tzv. fitinky (spoje trubek na konstrukce) a neposledně hledání vhodného dodavatele žíněnek. S grafikem parkour hřišť jsme začali skládat dohromady první návrh možné podoby hřiště, který jsme předali na město pro jeho schválení.

Prosinec: Jsme hrdými majiteli 25m2 březových překližek, 50m hranolů a stovek vrutů na překážky. Dále 34 fitinek a v lednu i 66 metrů trubek pro konstrukci. Čtyři malé klasické žíněnky se právě šijí a větší dopadová žíněnka právě přijela. Vše se začíná v tomto směru nádherně rozbíhat, stačí už „jen“ vše poskládat, rozřezat, postavit a někde uložit. Parkour hřiště prošlo zastupitelstvem a bude se posílat na dotace.


Rok 2018: Poslední měsíce roku 2017 byly opravdu perné a v hodně ohledech pro nás nové, ale my, členové Family of move, jsme se tomu postavili a myslím si, že dokázali, pomalu ale jistě, vytvořit určité možné zázemí, které lze dále rozšiřovat pro zájemce o parkour. V dubnu 2018 se dozvíme výsledky, zda poputuje dotace na parkour hřiště v Písku. Postupně jsme pro Vás začali připravovat akce, jako byl první workshop v Písku, který bude následovat druhý 28.4. Poprvé bude uveden i workshop ve Strakonicích 14.4 a máme připravené dva turnusy týdenních táborů pro děti na Štědroníně a v Oslově v červenci a srpnu. V červenci si dáme i týdenní příměstský tábor, který by mohl možná probíhat na již vybudovaném hřišti, či pro něj máme dostatek našich překážek.

Zároveň se dostáváme i blíže ke spuštění eshopu Family of move, kde budou k zakoupení trička, mikiny, čepice a jiné s naším logem. Všechny tyto věci jste na nás určitě již někdy viděli.

 

 

 

Napsat komentář